Jakie wycieraczki wybrać?

Dodano:2021-10-15
Kategorie:Porady

PSX_20220329_094809
W naszej ofercie posiadamy dwa rodzaje wycieraczek:
-tradycyjne Visio (szkieletowe)
-płaskie Dominatio+

Wycieraczki tradycyjne Visio charakteryzują się prostą budową i niską atrakcyjną ceną, metalowe ramię dociska gumowe pióro do szyby.

Wycieraczki płaskie Dominatio+ popularnie zwane też bananami, zintegrowana konstrukcja charakteryzująca się bardziej elastycznymi materiałami, od wycieraczek tradycyjnych, dzięki czemu doskonale przylegają do szyby, opływowy kształt sprawia że pęd powietrza dodatkowo dociska wycieraczki do szyby, poprawiając skuteczność wycieraczki.

Możemy wyróżnić również dwa typy wycieraczek płaskich:
-dedykowane, wycieraczki dedykowane do konkretnych modeli pomagają ograniczyć ilość adapterów i zostaje na "tylko" sprawdzić czy dane naszego samochodu rzeczywiście pokrywają się z listą modeli do których wycieraczka pasuje.
-uniwersale, wycieraczki które dobieramy do odpowiedniej długości wymaganej do naszego samochodu, dzięki uniwersalnym adapterom mamy pewność że wycieraczki po chwili walki będą pasowały i dobrze spełniały swoje zadanie

Jak dobrać długość wycieraczki?

Długość można sprawdzić w popularnym internetowym katalogu wycieraczek wpisując dane modelu pojazdu lub "po staremu" zmierzyć metrem wycieraczki które mamy na samochodzie, drugie rozwiązanie pozwoli wyeliminować możliwość błędu jeśli w jednym modelu było stosowane kilka długości wycieraczek.
Będzie też pomocne podczas sprawdzenia mocowania naszych wycieraczek.

Które wycieraczki wybrać?

To tak naprawdę pytanie uzależnione od waszych wymagań i portfeli, do starszych aut, którymi poruszamy się tylko w mieście bez rozwijania potężnych prędkości w zupełności wystarczą wycieraczki tradycyjne, które nie zabolą po kieszeni nawet w przypadku wymuszonej wymiany przez niedbalstwo czy używanie wycieraczek do ściągania lodu z szyby pojazdu. W przypadku pojazdów którymi rozwijamy większe prędkości lub przewozimy rodzinę czy po prostu nie szkoda nam w nie zainwestować pieniędzy możemy zakupić wycieraczki płaskie.

Co wyróżnia wycieraczki marki NEOMA?

Wycieraczki marki NEOMA charakteryzują się doskonałą jakością znaną z nawet 10krotnie droższych marek. Dzięki technologii Liquid-Fix Graphite zastosowana w piórach grafitowana guma zapewnia cichą pracę wycieraczki w każdych warunkach atmosferycznych. Stale nadzorowana jakość zastosowanych materiałów i montażu gwarantuje długą trwałość naszych wycieraczek.